Historyczny moment !!! Nie dokonał tego nawet Gołota !!! Mamy pierwszego Mistrza Świata
06 grudnia 2023

Wielki sukces polskiego boksu. Nawet Gołota tego nie dokonał 16-letni Fabian Urbański jest pierwszym w historii polski zawodnikiem, który sięgnął po mistrzostwo świata kadetów (do lat 16) w boksie.

Na zawodach w Erywaniu Polak, walczący w kategorii do 70 kilogramów, po drodze do złota pokonał pięciu zawodników: Zhassulana Berdaly'ego (Kazachstan), Andreja Matskevicha (Białoruś), Ahmeda Kocima (Albania), Festima Nimaniego (Niemcy) i w finale Samvela Siramargyana (Armenia).

Warto zauważyć, że takim sukcesem nie może pochwalić się nawet sam Andrzej Gołota, który w 1985 roku został wicemistrzem świata juniorów w wadze ciężkiej.

W Erywaniu oprócz Urbańskiego medale zdobyli także: Zuzanna Gołębiewska (RUSHH Kielce), Oskar Grodzicki (Kujawia Boks Włocławek) i Igor Soczówka (Skorpion Szczecin) – cała trójka sięgnęła po brąz.

Wielkie, wielkie gratulacje dla całej kadry kobiet i męzczyzn oraz wszystkich trenerów z nimi pracujących: Dariusz Kochanowski, Cezary Rzepnicki, Kamil Gorząd, Przemysław Leniec. Gratulacje należą sie również trenerom klubowym.