Szarfy
Semiramida Klub Sportowy
Semiramida
Szarfy - akrobatyka powietrzna

Zajęcia dla dzieci w wieku 6-15 lat trwają od 60min. Zajęcia odbywają się w grupach 10-osobowych. Grupy podzielone są ze względu na poziom zaawansowania kursantów. Ten typ zajęć z elementami tańca w powietrzu na szarfach zawiązanych w kokony jak i rozwiązanych. Wspinaczka po materiale i balansowanie ciałem na kokonie, świetnie wpływa na wzmocnienie ciała i rozwój równowagi. Małe spady i plątania to frajda dla dzieci nie do opisania.

Przebieg zajęć

Rozpoczynają się rozgrzewką w postaci zabaw ogólnorozwojowych. Następnie wprowadzane są elementy rozciągania i wzmacniania. Główna część zajęć opiera się na podstawowych elementach ćwiczeń na szarfach, które w trakcie nauki łączone są w krótkie układy taneczne. Zajęcia kończą się krótkim rozciąganiem.

Korzyści

Zajęcia uwzględniają zarówno elementy zabaw zespołowych, które pozwalają rozwinąć kompetencje społeczne, a także elementami pracy indywidualnej. Dzieci uczą się koordynacji ruchowej i świadomości przestrzeni. Wzmacniają mięśnie, które pozwalają im utrzymać prawidłową postawę, a także pracują nad uelastycznieniem ciała, co zapewnia zdrowy rozwój i wzmacnia odporność na urazy.

Jak przygotować dziecko do zajęć

Na zajęciach obowiązuje strój sportowy: koszulka, legginsy oraz skarpetki. Ważne jest, aby koszulka zakrywała pachy (ze względu na ryzyko otarć), a legginsy sięgały poniżej kolana, aby zapewnić dziecku komfort ćwiczeń. Wszelka biżuteria może spowodować uszkodzenie szarfy, a także stwarza niebezpieczeństwo dla dziecka.

Bezpieczeństwo

Niewielkie grupy zapewniają większe skupienie uwagi instruktora na każdym z uczestników, jednak każde zajęcia sportowe niosą za sobą ryzyko kontuzji.

Podczas zajęć na szarfach wykorzystywane są materace gimnastyczne, które amortyzują ewentualny upadek. Prosimy uczulać dzieci, aby słuchały poleceń instruktora oraz wykonywały je na miarę swoich możliwości.

Kamera
on-line